سواحل تانزانیا

جمهوری تانزانیا مجموعه ساحلی شگفت انگیز است که زیستگاه های دریایی میباشد و از دلتای رودخانه  Rufiji و جزیره مافیا تشکیل شده است. سواحلی به طول تقریبا 25 کیلومتر میباشد که در مجاور آب ها قرار دارد و با جزیره های کوچک تر در جنوب احاطه شده است.

مجمع الجزیره زنگبار یکی از مقاصد برتر گردشگری تانزانیا میباشد و میتوتند به تنهایی دلیل سفر به تانزانیا را فراهم کند.در این مجمع الجزیره هر کدام از سه جزیره زنگبار، پمبا و مافیا دارای نقاط جذاب و دیدنی بسیاری هستند. مهم ترین و معروف ترین سواحل زنگبار عبارتند از: Pongwe , Bwejuu , Matemwe , Kizimkazi

جزیره مرجانی زنگبار که کمتر از 120 متر ارتفاع دارد و دارای پوشش گیاهان انبوه حاره ای میباشد. این جزیره به خاطر نزدیکی به اقیانوس هند آب و هوایی معتدل دارد و میانگین درجه دمای آن 24 تا 27 درجه سانتی گراد است. شهر زنگبار به واسطه راه های آبی به پایتخت تانزانیا وصل میشود و دارای یک فرودگاه بین الملی میباشد.

سواحل جزیره زنگبار با رنگ طلایی در کنار آب های آبی رنگ اقیانوس هند مناظر زیبا و جذابی را به تصویر میکشد. در شهر سنگی بناهای تاریخی که بخش قدیمی بندر زنگبار میباشد اهمیت گذشته شهر سنگی را دو چندان میسازد و امروزه به عنوان جذب کننده اولیه توریست در این منطقه محسوب میشود، شهر سنگی در سال 2000 به عنوان پایتخت تاریخی زنگبار انتخاب شد و یکی از میراث باستانی بشر در جهان نام گرفت. شهر سنگی به خاطر ساختمان هایی که از سنگ های مرجانی دریا بنا شده اند به این نام منسوب شده است. یک ضرب المثل قدیمی در مورد شهر سنگی میگوید: وقتی که در این شهر صدای فلوت پخش میشود همه ی آفریقا با صدای آن می رقصند. 

بخش شمالی تانزانیا

اکثر سرزمین تانزانیا را یک فلات با پوشش گیاهی علفزار و بوته زار پوشانده است و بعضی قسمت ها پوشش جنگلی دارند. در شمال تانزانیا بزرگترین پارک های حیات وحش دنیا که تارانگیره، نگورو نگورو، مانیارا و سرنگتی نام دارند قرار گرفته است شمال تانزانیا به عنوان بزرگترین منطقه گردشگری و اکتشافی در آفریقا به شمار میرود. گردشگران در این پارک ها از منظره های جذاب و دیدنی آتشفشان و حیات وحش جذاب و زندگی های مختلف از قبیله های محلی را بازدید میکنند. در این پارک های ملی دیدن حیات حیوانات وحشی از قبیل فیل، شیرهای درنده، شامپازه و کردگن نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب میکند.